AktualnościLegnica 112

Dwóch legnickich studentów zatrzymało złodzieja biżuterii [VIDEO]

Legnicy policjanci zatrzymali 24-letniego sprawcę napadu na punkt skupu złota w Legnicy. Mężczyzna został zatrzymany dzięki reakcji dwóch studentów, którzy ujęli go po pościgu i o wszystkim poinformowali legnickich policjantów. Zatrzymany szarpał się, wymachiwał nożem i groził studentom, którzy go ujęli. Mężczyzna już został aresztowany grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.

Do napadu doszło 7 listopada br. Wieczorem mężczyzna wszedł do jednego z legnickich punktów skupu złota pod pretekstem zrobienia zakupów. Po chwili rozmowy z ekspedientką, 24-latek zabrał biżuterię ułożoną na tacy jubilerskiej i wybiegł z lokalu. Sprawca napadu długo nie cieszył się jednak wolnością, bowiem niemal natychmiast po tym jak dokonał kradzieży, został zatrzymany przez dwóch legnickich studentów. Młodzi mężczyźni nie wahali się ani chwili, kiedy przechodząc w pobliżu punktu, gdzie doszło do kradzieży usłyszeli wołanie kobiety „pomocy, złodziej” ruszyli za mężczyzną, który właśnie przebiegł obok nich. O całym zajściu studenci natychmiast poinformowali legnickich policjantów.

Z relacji legnickich studentów wynika, że zatrzymany mężczyzna, po tym jak został przez nich ujęty proponował, aby Ci go puścili w zamian za biżuterię. Studenci nie reagowali na jego słowa i gdy jeden z mężczyzn wyjął telefon, aby zadzwonić na policję, napastnik wyjął schowany nóż i zaczął nim wymachiwać w kierunku mężczyny, który go trzymał, aby ten nie uciekł. Student zachował zimną krew i wytrącił nóż z ręki przestępcy. Wspólnie z kolegą przytrzymali mężczyznę, aby ten już nie stwarzał zagrożenia i poprosili o telefon na Policję kobietę, która przechodziła obok. Natychmiast na miejsce zdarzenia udali się policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Legnicy, którzy zatrzymali 24-latka. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które wkrótce trafi do właściciela.

19-latek i jego o dwa lata starszy kolega, którzy wykazali się olbrzymią odwagą oraz natychmiastową reakcją na hasło udzielenia pomocy innej osobie to mieszkańcy powiatu lwóweckiego. Dzięki ich postawie sprawca tego przestępstwa nie uniknie odpowiedzialności. Postawa studentów zasługuje na uznanie i pochwałę.

Zatrzymany mężczyzna jest dobrze znany legnickim policjantom, ponieważ w przeszłości był już karany za kradzieże, włamania, a także przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Jak ustalili legniccy policjanci 24-letni mieszkaniec Legnicy działał w warunkach recydywy. Mężczyzna dopuścił się kradzieży rozbójniczej w warunkach powrotu do przestępstwa, za co może mu grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Legnicy zwrócił się do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Dziś sąd przychylił się do wniosku i aresztował 24-latka na okres 3 miesięcy.

mł. asp. Iwona Król-Szymajda

Film: legnica.policja.gov.pl

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button