- REKLAMA -
AktualnościKoleje Dolnośląskie
Trendy

Dwa pierwsze Elfy 2 Kolei Dolnośląskich już w Legnicy

Na torze odstawczym legnickiego dworca pojawiły się dwa pierwsze Elfy 2, zamówione w bydgoskiej PESIE przez Koleje Dolnośląskie. Pasażerowie wsiądą do nich dopiero we wrześniu, teraz oba składy poddawane są testom dynamicznym.

Plany Kolei Dolnośląskich odnośnie rozwijania siatki połączeń są coraz bardziej ambitne. Jakość usług świadczonych przez dolnośląskiego przewoźnika oraz rosnące potrzeby komunikacyjne sprawiły, że zainteresowanie kolejowymi połączeniami lokalnymi stale rośnie. To wymogło na Kolejach Dolnośląskich systematyczne powiększanie i unowocześnianie taboru.

Już we wrześniu 2020 roku Koleje Dolnośląskie podpisały z bydgoską PESĄ umowę na dostawę pięciu nowych 5-członowych EZT. Wartość zamówienia opiewała na 145 mln złotych (pisaliśmy o tym tutaj). Pół roku później rozszerzono zamówienie o kolejnych 8 pojazdów, a w marcu 2022 roku zamówiono następnych 12 nowych pociągów za kwotę 348,5 mln zł (szczegóły tutaj)! W sumie Koleje Dolnośląskie będą dysponowały największą w Polsce flotą Elfów 2 liczącą 25 sztuk o łącznej wartości ponad 726 mln zł! Harmonogram dostaw przewiduje dostarczenie wszystkich 12 pojazdów w drugiej połowie 2024 roku.

Elfy 2 które pojawiły się w Legnicy, to pięcioczłonowe 48WEc-024b oraz 48WEc-025a. Na chwilę obecną są testowane na linii Wrocław – Opole. Pasażerów zaczną wozić dopiero we wrześniu. Dodajmy, że 5-członowe pojazdy elektryczne typu Elf2 mogą zabrać na pokład nawet 540 osób, dlatego idealnie odpowiadają potrzebom mieszkańców Dolnego Śląska, którzy z każdym rokiem coraz chętniej korzystają z kolei regionalnej, także w ramach Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button