AktualnościInwestycje drogoweInwestycje w Legnicy

Duże zainteresowanie przetargiem na budowę układu komunikacyjnego w rejonie ulic Nasiennej, Hangarowej i Myrka

Aż kilkadziesiąt zapytań od potencjalnych wykonawców wpłynęło do legnickiego magistratu w związku z przetargiem, który ma wyłonić wykonawcę zadania inwestycyjnego, polegającego na budowie układu komunikacyjnego dla obszaru aktywności gospodarczej w rejonie ulic Nasiennej, Hangarowej i Myrka.

Tak duże zainteresowanie oraz duża ilość zapytań wymusiły jednocześnie też zmianę terminu składania ofert przez firmy. Pierwotny termin ustalony na 10 lipca br. został wydłużony i teraz wyznaczony został na 6 sierpnia br. Ilość pytań dotyczących przetargu nie dziwi, bo zakres prac przewidziany w ramach tej inwestycji jest dość obszerny.

Przypomnijmy, że zakres prac zakłada nie tylko budowę drogi gminnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Myrka (bez skrzyżowania) poprzez ul. Hangarową do wlotu ul. Nasiennej do ronda Bitwy Legnickiej 1241r. ale też budowę chodników, ścieżek rowerowych, oświetlenia ulicznego oraz odwodnienia drogi.

W zakres przewidzianych prac wpisano też przebudowę przejazdu kolejowego, usunięcie kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i naziemnym wraz z docelową organizacją ruchu oraz uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie a także budowę zatok autobusowych,  zagospodarowanie pasów zieleni, wycinkę drzew i krzewów oraz montaż elementów małej architektury (wiaty, kosze uliczne).

Cała inwestycja podzielona będzie na 2 etapy a jej zakończenie planowane jest na koniec maja 2022 roku.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button