AktualnościTransport kolejowy

Drzwi otwarte w Kolejach Dolnośląskich

Już w sobotę, 30 czerwca odbędzie się kolejna edycja Drzwi Otwartych w Kolejach Dolnośląskich. W tym roku wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się w nowej hali serwisowej, która tego dnia zostanie otwarta dla zwiedzających.

W ramach Dnia Otwartego przewidziano wiele atrakcji, przeznaczonych zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Podczas wydarzenia będzie można między innymi zwiedzić nowoczesną halę serwisową, obejrzeć ekspozycje pociągów należących do taboru przewoźnika, porozmawiać z pracownikami KD, ale przede wszystkim zobaczyć jak wygląda
praca w rozwijającym się miejscu.

– Chcemy pokazać naszym pasażerom, jak działamy, jak nasza praca wygląda od środka – mówi Piotr Rachwalski – Prezes Kolei Dolnośląskich. – Każdy z naszych gości będzie miał okazję poznać nas bliżej, a także skorzystać z przygotowanych atrakcji.

Do dyspozycji wszystkich gości będzie najnowszy symulator, który na co dzień umożliwia profesjonalne szkolenie przyszłych maszynistów. Kabina symulatora to dokładna kopia kabiny znajdującej się w pociągach o numerze 45WE. Wyposażenie, a także obraz wyświetlany na najwyższej jakości monitorach, dają poczucie prowadzenia prawdziwego pojazdu. Symulator w pełni odtwarza drgania, przyśpieszenie, hamowanie a nawet wykolejenie pociągu.

Wśród atrakcji przewidziano możliwość wzięcia udziału w kursie pierwszej pomocy, skorzystania ze strefy gastronomicznej z food truckami, przejazdu drezynami a także rozmowy z „Kolejowym Guru”, czyli prezesem Kolei Dolnośląskich Piotrem Rachwalskim, który postara się odpowiedzieć na wszystkie pytania zadane przez odwiedzających.

– Dzień Otwarty traktujemy jako imprezę o charakterze ponadregionalnym. Jest to propozycja nie tylko dla fanów kolei, ale także dla podróżujących, którzy korzystają lub chcą w przyszłości skorzystać z naszych usług – dodaje Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Dla wszystkich zainteresowanych udziałem w wydarzeniu zostaną uruchomione specjalne, darmowe połączenia pociągami KD. Dzień otwarty odbędzie się w siedzibie głównej przewoźnika, w Legnicy przy ulicy Pątnowskiej 1, w godzinach 14:00 – 17:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button