Aktualności

Droższe parkowanie w Legnicy. Będzie też nowa strefa z opłatami

Rada Miejska Legnicy 27 grudnia przegłosowała zmianę cennika oraz poszerzenie strefy płatnego parkowania w mieście. Ceny nie były zmieniane od 20 lat. Celem stref płatnego parkowania jest zwiększenie rotacji aut w centrum miast. Obecnie w strefie 1 płatnego parkowania jest 621 miejsc parkingowych, a w 419 w strefie 2.

Do strefy drugiej włączone zostaną miejsca parkingowe zlokalizowane w okolicach Urzędu Skarbowego w Legnicy przy ul. Złotego Florena. Według stawek z nowego cennika będziemy płacić po 23 stycznia, bo zgodnie z prawem cennik może wyjść w życie 14 dni po publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

Cennik:

Strefa 1)

1) stawkę opłat za pierwszą rozpoczętą godzinę parkowania w wysokości 3,00 zł za godzinę parkowania, ze zróżnicowaniem opłaty ze względu na czas parkowania:
a) za pierwsze rozpoczęte 30 minut parkowania w wysokości 1,50 zł,
b) za drugie rozpoczęte 30 minut parkowania w wysokości 1,50 zł,
2) stawkę opłat za drugą rozpoczętą godzinę parkowania w wysokości – 3,60 zł,
3) stawkę opłat za trzecią rozpoczętą godzinę parkowania w wysokości – 4,20 zł,
4) stawkę opłat za czwartą rozpoczętą godzinę parkowania i kolejne godziny parkowania w wysokości – 3 zł,
5) stawkę opłaty abonamentowej w wysokości:
a) 135,00 zł – za miesiąc,
b) 375,00 zł – za kwartał,
c) 750,00 zł – za pół roku,
d) 1350,00 zł – za rok,
6) stawkę opłaty abonamentowej mieszkańca dla osób fizycznych posiadających adres zamieszkania w strefie płatnego parkowania i legitymujących się abonamentem mieszkańca wydanym przez Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy w wysokości:
a) 23,00 zł – za kwartał za zgłoszone auto,
b) 75,00 zł – za rok za zgłoszone auto.”

Strefa 2)

1) stawkę opłat za pierwszą rozpoczętą godzinę parkowania w wysokości 2,00 zł za godzinę parkowania, ze zróżnicowaniem opłaty ze względu na czas parkowania:
a) za pierwsze rozpoczęte 30 minut parkowania w wysokości 1,00 zł,
b) za drugie rozpoczęte 30 minut parkowania w wysokości 1,00 zł,
2) stawkę opłaty za drugą rozpoczętą godzinę parkowania w wysokości – 2,40 zł,
3) stawkę opłaty za trzecią rozpoczętą godzinę parkowania w wysokości – 2,80 zł,
4) stawkę opłaty za czwartą rozpoczętą godzinę parkowania i kolejne godziny parkowania w wysokości – 2,00 zł,
5) stawkę opłaty abonamentowej w wysokości:
a) 75,00 zł – za miesiąc,
b) 210,00 zł – za kwartał,
c) 420,00 zł – zł pół roku,
d) 840,00 zł – za rok,
6) stawkę opłaty abonamentowej mieszkańca dla osób fizycznych, posiadających adres zamieszkania w strefie płatnego parkowania i legitymujących się abonamentem mieszkańca wydanym przez Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy w wysokości:
a) 23,00 zł – za kwartał za zgłoszone auto,
b) 75,00 zł – za rok za zgłoszone auto.”


Strefa 1 (obszar)
ul. św. Piotra, na Pl. Słowiańskim i Pl. Katedralnym, ul. Młynarskiej (odcinek od ul. Witelona do ul. Św. Piotra), ul. Parkowej, ul. Rycerskiej (odcinek od ul. Murarskiej do ul. Piastowskiej), ul. Murarskiej, ul. Złotoryjskiej (odcinek od ul. Gwarnej do przejścia podziemnego), ul. Grodzkiej, ul. Skarbowej (odcinek od kładki dla pieszych do Pl. Klasztornego), ul. M. Skłodowskiej-Curie (odcinek od ul. Nowej do ul. Piastowskiej), ul. Chojnowskiej (odcinek od ul. Gwarnej do Rynku), ul. B. Bilsego, Pl. Klasztorny, ul. Partyzantów, ul. Bankowej (odcinek od ul. Wjazdowej do ul. Skarbka), ul. Paderewskiego (odcinek od ul. Partyzantów do ul. Środkowej), ul. Ojców Zbigniewa i Michała, ul. Senatorskiej (odcinek od ul. Ojców Zbigniewa i Michała do ul. Murarskiej), ul. Środkowej, ul. Gen. Henryka Dąbrowskiego, Pl. Zamkowym, ul. Brama Głogowska

Strefa 2 (obszar)
ul. Skarbowej (odcinek od ul. Dworcowej do kładki dla pieszych), ul. Piastowskiej (odcinek od ul. Bramy Głogowskiej do zjazdu na posesję przy ul. Piastowskiej nr 72 oraz odcinek od ul. M. Skłodowskiej-Curie do zjazdu z parkingu przy ul. Piastowskiej 66), ul. Dworcowej, ul. Górniczej (odcinek od ul. Galaktycznej do ul. Orbitalnej), ul. Gen. W. Andersa (odcinek od ul. Wojska Polskiego do ul. S. Okrzei), ul. S. Okrzei (od ul. Gen. W. Andersa do ul. M. Rataja), ul. T. Kościuszki (odcinek od ul. Muzealnej do ul. M. Rataja), ul. Wojska Polskiego (odcinek od ul. Gen. W. Andersa do ul. Jana Pawła II), ul. Szkolnej, ul. Grabskiego (na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. T. Kościuszki), ul. Złotego Florena

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Źródło
UM Legnica
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button