- REKLAMA -
AktualnościInwestycje drogowe

Droga ekspresowa S3 na odcinku Legnica – Lubin już otwarta

Uroczyście oddano do użytku kolejny fragment drogi ekspresowej S3. Kierowcy mają teraz do dyspozycji prawie 24-kilometrowy odcinek tej drogi, prowadzący od węzła Lubin Południe do węzła Legnica Południe. Tym samym Lubin otrzymał bezpośrednie połączenie z autostradą A4. 

Przypomnijmy, że od 7 maja br. kierowcy korzystają z obu jezdni S3 na odcinku 6,5 km od węzła Legnica Południe (skrzyżowania z A4) do węzła Legnica Zachód (przy ul. Chojnowskiej). Teraz udostępniono kolejny fragment S3, dzięki któremu z Legnicy do Lubina i z powrotem pojedziemy drogą o wysokim standardzie, mając do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i dodatkowym pasem awaryjnym. Obecny stan rzeczy oznacza także dostęp do czterech ważnych węzłów drogowych:

  • węzeł Legnica Południe – połączenie drogi ekspresowej S3 z autostradą A4 umożliwiające relacje w kierunku Wrocławia oraz Jędrzychowic i Zgorzelca;
  • Węzeł Legnica Zachód – połączenie drogi ekspresowej S3 z drogą krajową nr 94 w kierunku Legnicy i Zgorzelca;
  • Węzeł Legnica Północ – połączenie drogi ekspresowej S3 z drogą wojewódzką 323 w kierunku Legnicy i Kochlic;
  • Węzeł Lubin Południe – połączenie drogi ekspresowej S3 z obecną drogą krajową nr 3. Ruch z S3 zostanie skierowany na obecną DK3 w kierunku Lubina i dalej do Zielonej Góry.

Już wkrótce udostępniony będzie kolejny odcinek S3 prowadzący w kierunku Zielonej Góry, czyli odcinek od węzła Lubin Południe do węzła Kaźmierzów. Docelowo S3 będzie miała długość ponad 520 km i prowadzić będzie od zespołu portów morskich Szczecin – Świnoujście, poprzez okolice Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Lubina, Legnicy, Jawora, Bolkowa oraz Kamiennej Góry do południowej granicy Polski.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button