- REKLAMA -
AktualnościInwestycje drogowe

Droga ekspresowa S3 na odcinku Legnica – Lubin już otwarta

Uroczyście oddano do użytku kolejny fragment drogi ekspresowej S3. Kierowcy mają teraz do dyspozycji prawie 24-kilometrowy odcinek tej drogi, prowadzący od węzła Lubin Południe do węzła Legnica Południe. Tym samym Lubin otrzymał bezpośrednie połączenie z autostradą A4. 

Przypomnijmy, że od 7 maja br. kierowcy korzystają z obu jezdni S3 na odcinku 6,5 km od węzła Legnica Południe (skrzyżowania z A4) do węzła Legnica Zachód (przy ul. Chojnowskiej). Teraz udostępniono kolejny fragment S3, dzięki któremu z Legnicy do Lubina i z powrotem pojedziemy drogą o wysokim standardzie, mając do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i dodatkowym pasem awaryjnym. Obecny stan rzeczy oznacza także dostęp do czterech ważnych węzłów drogowych:

  • węzeł Legnica Południe – połączenie drogi ekspresowej S3 z autostradą A4 umożliwiające relacje w kierunku Wrocławia oraz Jędrzychowic i Zgorzelca;
  • Węzeł Legnica Zachód – połączenie drogi ekspresowej S3 z drogą krajową nr 94 w kierunku Legnicy i Zgorzelca;
  • Węzeł Legnica Północ – połączenie drogi ekspresowej S3 z drogą wojewódzką 323 w kierunku Legnicy i Kochlic;
  • Węzeł Lubin Południe – połączenie drogi ekspresowej S3 z obecną drogą krajową nr 3. Ruch z S3 zostanie skierowany na obecną DK3 w kierunku Lubina i dalej do Zielonej Góry.

Już wkrótce udostępniony będzie kolejny odcinek S3 prowadzący w kierunku Zielonej Góry, czyli odcinek od węzła Lubin Południe do węzła Kaźmierzów. Docelowo S3 będzie miała długość ponad 520 km i prowadzić będzie od zespołu portów morskich Szczecin – Świnoujście, poprzez okolice Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Lubina, Legnicy, Jawora, Bolkowa oraz Kamiennej Góry do południowej granicy Polski.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button