- REKLAMA -
AktualnościInwestycje w Legnicy

DL Invest Group inwestuje w Legnicy. Powstanie centrum logistyczne InPost

DL Invest Group rozwija swój portfel magazynów typu Small Business Units i zakupiło działkę w Legnicy o powierzchni 40 000 mkw. Na działce powstanie Centrum logistyczne InPost, które według planów ma ruszyć w IV kwartale 2021 roku. 

Magazyny typu  Small Business Units (SBU) to projekty tak zwanej “ostatniej mili”, które firmom logistycznym umożliwiają jeszcze lepsze dopasowanie się do wymagań swoich klientów i zoptymalizowanie czasu dostaw.

Projekty SBU są w możliwie największym stopniu dopasowane do wymagań najemców i po wpisaniu ich w łańcuch dostaw pozwalają być bliżej docelowych klientów i dostarczać usługi logistyczne o jeszcze wyższej jakości – mówi Jacek Zakrzowski, Dyrektor Ekspansji w DL Invest Group. 

Magazyny tego typu powstają najczęściej w lokalizacjach doskonale skomunikowanych, nic więc dziwnego że wybór inwestora padł właśnie na Legnicę. Dostęp do autostrady A4 oraz drogi ekspresowej S3 to atuty nie do podważenia.

InPost przykłada ogromną wagę do jakości obsługi swoich klientów, do przygotowania wybranych projektów logistycznych w wyznaczonych lokalizacjach stąd zakup działki w Kluczborku o powierzchni 30 000 mkw. oraz w Legnicy o powierzchni 40 000 mkw. Projekty do użytku zostaną oddane odpowiednio w I kwartale 2022 roku oraz w czwartym kwartale 2021 roku – dodaje Jacek Zakrzowski.

Obie inwestycje łącznie dostarczą na rynek 10 100 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej oraz 1 860 mkw. powierzchni biurowej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button