- REKLAMA -
AktualnościZ życia miasta

Darmowe autobusy MPK w Legnicy? To możliwe

Koalicja Obywatelska złożyła pierwszą w tej kadencji Rady Miejskiej uchwałę. Zakłada ona wprowadzenie bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży uczącej się do 21 roku życia.

Podobny projekt uchwały został złożony przez radnych Platformy Obywatelskiej jeszcze w poprzedniej kadencji, jednak nie zdobył on zainteresowania większości radnych i przepadł z kretesem. Jednak PO nie zapomniała o tym postulacie i robiła wszystko, by i legniczanie o tym pamiętali. Dlatego też jeszcze przez wyborami Jarosław Rabczenko, kandydat na prezydenta Legnicy z ramienia Koalicji Obywatelskiej, podkreślał na billboardach jak bardzo jest za wprowadzeniem w Legnicy darmowej komunikacji.

Rabczenko wykazał się konsekwencją w swoich postulatach i przedstawił właśnie w imieniu Koalicji Obywatelskiej pierwszy w tej kadencji Rady Miejskiej projekt uchwały, który zakłada wprowadzenie bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży uczącej się do 21 roku życia. Tym razem jednak szanse przegłosowania tego projektu ustawy są ogromne, bowiem radni Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości związani są nieformalną koalicją.

Wprawdzie tej koalicji oficjalnie zaprzeczają i Jarosław Rabczenko (PO) i Arkadiusz Baranowski (PiS), jednak głosowanie podczas wyboru przewodniczącego Rady Miejskiej, podczas którego PiS nie tylko nie wystawiło swojego kandydata ale i poparło Rabczenkę, wskazuje na coś zupełnie innego. W takim układzie radni KO i PIS mają w sumie większość w Radzie z 14 głosami, przeciwko 9 głosom prezydenckiego klubu radnych.

To sprawia, że projekt ten ma olbrzymie szanse na wejście w życie, tym bardziej że radni Prawa i Sprawiedliwości patrzą na niego dość przychylnie. Jakie byłyby koszty takiego rozwiązania? – Co do kosztów ja bym nie demonizował tych pieniędzy, to są wartości potwierdzone przez prezydenta Krzakowskiego, kiedy w kwietniu złożyliśmy projekt uchwały. Przyznał że tego typu inicjatywa nie będzie kosztowała więcej niż 2 mln złotych tytułem rekompensaty dla MPK. Przy budżecie Legnicy to nie są wielkie pieniądze – podkreśla Jarosław Rabczenko.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button