Aktualności

Cyfrowa Gmina. Wręczono laptopy dzieciom z popegeerowskich rodzin

Prezydent Tadeusz Krzakowski wręczył w Ratuszu kolejną partię laptopów dzieciom z rodzin, z których dziadkowie pracowali w Państwowych Gospodarstwach Rolnych. W sumie otrzyma je 506 uczniów.

–  Życzę państwu aby te komputery spełniły swoją rolę i aby bardzo dobrze służyły uczniom – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski.

Legnica w ramach ogólnopolskiego grantu  „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym- Granty PPGR” w konkursie „Cyfrowa Gmina”  w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 otrzymała ponad 1,2 mln zł. W listopadzie uczniowie otrzymają kolejną partię około 400 laptopów.

– Mój tata pracował w pegeerze i dlatego ubiegaliśmy się o laptopa dla syna – mówi jedna z mam, która wraz z nim odebrała komputer. – Syn jest uczniem ósmej klasy i bardzo mu się ten laptop przyda.

Celem projektu jest wsparcie cyfrowe dzieci z rodzin, których dziadkowie pracowali niegdyś w zlikwidowanych państwowych przedsiębiorstwach gospodarki rolnej. Gmina Legnica mogła ubiegać się o takie wsparcie, gdyż na jej terenie funkcjonowały państwowe przedsiębiorstwa rolne.

Zakupiony przez gminę sprzęt komputerowy jest przekazywany na własność zakwalifikowanym do programu – rodzicom uczniów niepełnoletnich lub uczniom pełnoletnim, w oparciu o podpisaną umowę darowizny. Przez dwa lata sprzęt znajdzie się jednak pod nadzorem gminy, która sprawdzi, czy wykorzystywany jest przez beneficjentów zgodnie z przeznaczeniem założonym w programie. Zakupiony i przekazany uczniom sprzęt z pewnością będzie dużym wsparciem dla rodzin w sytuacji ewentualnej nauki zdalnej w kolejnym roku szkolnym.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Źródło
UM Legnica
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button