AktualnościInwestycje w Legnicy

Chodnik przy ul. Działkowej już wybudowany

Zakończyła się budowa chodnika przy ul. Działkowej, na odcinku od torów kolejowych do ul. Rolniczej. Inwestycję realizowało konsorcjum firm FORTUM i KOMBUD a jej koszt wyniósł 408 322,17 zł brutto.

Zakres robót obejmował budowę chodnika po stronie zachodniej (od strony siedziby firmy Tauron) oraz chodnika na długości projektowanego peronu autobusowego po stronie wschodniej (czyli od strony ogródków działkowych). Inwestycja obejmowała też budowę kanalizacji deszczowej w zakresie budowy grawitacyjnej sieci kanalizacji deszczowej, zbierającej wody opadowe z terenu nawierzchni utwardzonych pasa drogowego poprzez wpusty deszczowe oraz montaż separatora substancji ropopochodnych przed wlotem do cieku Pawłówka.

Dotychczas piesi na tym odcinku poruszali się poboczem, które w dni deszczowe zamieniało się w błotnisty trakt i nie gwarantował pieszych komfortowych warunków do przemieszczania się. Dodatkowo wąski pas tego pobocza sprawiał, że piesi nie mogli się tutaj czuć do końca bezpiecznie. Dlatego też zapadła decyzja, by w końcu wybudować na tym odcinku chodnik wraz z kanalizacją deszczową.

Warto wspomnieć, że wybudowanie chodnika przy ul. Działkowej, na odcinku od torów kolejowych do ul Rolniczej, jest kontynuacją przeprowadzonej w 2017 roku inwestycji, polegającej na budowie chodnika przy tej samej ulicy, na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ul. Senatorskiej.

Poniżej stan przed wybudowaniem chodnika:

Chodnik przy ul. Działkowej w Legnicy
Fot. Legnica.NET

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button