AktualnościInwestycje drogowe

Budrim przebuduje ul. Leszczyńską

Firma Budrim przebuduje ul. Leszczyńską, na odcinku od mostu nad Czarną Wodą do ul. Głogowskiej. Koszt inwestycji wyniesie ponad 3,5 mln złotych.

By wyłonić wykonawcę tych prac, konieczne było rozpisanie drugiego przetargu – pierwszy unieważniono, gdyż ceny zaproponowane w nim były zbyt wysokie (oferta najtańszej firmy była prawie o milion zł. droższa niż pierwotnie zaplanowano w kosztorysie inwestorskim).

Do drugiego przetargu stanęły dwie firmy: BUDRIM Sp. z o.o z podlegnickich Kunic, która zaoferowała się wykonać przebudowę za kwotę 3 523 862,67 zł oraz wrocławska firma Berger Bau Polska Sp. z o. o., która chciała inwestycje zrealizować za kwotę 3 967 996,65 zł.

Ostatecznie Zarząd Dróg Miejski w Legnicy realizację inwestycji powierzył firmie BUDRIM, która nie tylko zaoferowała niższą kwotę jej realizacji ale i zapewniła 72 m-cy gwarancji, czyli o rok dłuższą niż firma Berger Bau (ta oferowała 60 m-cy gwarancji).

W ramach inwestycji wyremontowane zostaną jezdnie i chodniki, planuje się też budowę ścieżki rowerowej i przebudowę wysp rozdzielających pasy ruchu a także odpowiednie uzbrojenie terenu pod budowę w przyszłości sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Leszczyńskiej i Prusa.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button