- REKLAMA -
Aktualności

Bogumiła Słomczyńska nominowana do Nagrody im. Ireny Sendlerowej

W sobotę, 25 listopada, w Białej Synagodze w Sejnach odbyła się uroczysta gala przyznania Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Tegorocznym laureatem, wyróżnionym z grona jedenastu nominowanych, został Jakub Mączyński, nauczyciel języka angielskiego oraz Rzecznik Praw Ucznia w I LO w Kędzierzynie-Koźlu.

Centrum Edukacji Obywatelskiej od 16 lat nagradza nauczycielki i nauczycieli z całej Polski, dla których praca wychowawcza jest pasją. Takim wyróżnieniem jest nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Pierwszych laureatów konkursu wybrała osobiście Irena Sendlerowa w 2006 roku. Od tego czasu każdego roku Kapituła konkursu wybiera nominowanych, a z ich grona laureatkę lub laureata. Misją nagrody o wartości 15 tys. zł. jest wspieranie nauczycieli, którzy w swojej pracy starają się nie tylko przekazywać wiedzę, ale też kształtować postawy otwartości, szacunku dla innych, solidarności, a także zaangażowania na rzecz tych wartości.

W tym roku w zaszczycanym gronie nominowanych znalazła się legniczanka Bogumiła Słomczyńska, która po 52 latach uczenia w szkole zawsze zwracała uwagę, że jest moc w człowieku, która powstać każe i iść każe i że zawsze w ludziach więcej rzeczy zasługuje na podziw niż na pogardę. Pani Bogumiła jest także finalistką Konkursu Nauczyciel Roku w 2016.

Wśród nauczycieli nominowanych do nagrody znaleźli się także: Mariusz Biniewski, Elżbieta Chlebowska, Małgorzata Czaicka-Moryń, Aleksandra Korczak (Wyróżniona w Konkursie Nauczyciel Roku 2022), Dariusz Martynowicz (Nauczyciel Roku 2021), Tomasz Ordza (Nominowany do tytułu Nauczyciel Roku 2019), Iwona Pietrzak Płachta (Nauczyciel Roku 2022), Mariusz Sokołowski (Wyróżniony w Konkursie Nauczyciel Roku 2015) oraz Maciej Śliwa.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button