AktualnościStraż Pożarna

Bezpieczne Lodowiska 2024. Strażacy będą tworzyć ślizgawki

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła rozpoczęcie akcji “Bezpieczne Lodowiska 2024”, której celem jest zapewnienie bezpiecznych lodowisk dla naszych najmłodszych podczas zimowego szaleństwa!

W ramach akcji “Bezpieczne Lodowiska 2024” strażacy służyć będą pomocą w organizacji lodowiska na prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby dołączona musi być pisemna zgoda na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska. Dokumenty zgłosić należy do podległej Komendy Miejskiej lub Powiatowej PSP. W przypadku Legnicy dane adresowe to:

Adres:

ul. Witelona 2
59-220 Legnica

Email: sekretariat@strazlegnica.pl
ePUAP: /KMPSPLEGNICA/SkrytkaESP
Telefon: 76 752 21 12

Strażacy zaznaczają, że warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie terenu przez zgłaszającego, włącznie z wyrównaniem nawierzchni, usypaniem band z piasku lub śniegu, ewentualnie ustawieniem barierek. Pomoc w przygotowaniu lodowiska udzielana jest przez najbliższą Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą PSP lub jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w uzgodnionym wcześniej terminie i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Co ważne, za bezpieczeństwo dzieci na terenie lodowiska odpowiedzialny jest organizator lodowiska. Straż Pożarna zachęca do wspólnego dbania o bezpieczeństwo naszych najmłodszych podczas zimowej frajdy!

1460x616

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button