- REKLAMA -
Aktualności

Będzie remont peronów na legnickim dworcu kolejowym

Aż 20 mln złotych ma kosztować przebudowa peronów, odnowienie wiaty i montaż czterech wind na legnickim dworcu kolejowym. Będą elektroniczne tablice informacyjne, monitoring i przebudowane przejście prowadzące na perony. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na wykonanie tej inwestycji, która ma za zadanie zwiększyć komfort obsługi podróżnych.

Stacja Legnica ma zostać przebudowana do 2020 roku. Najbardziej palącym problemem dla zarządcy dworca było zlikwidowanie barier architektonicznych i dostosowanie dworca do potrzeb osób niepełnosprawnych. Problem ten mają rozwiązać 4 windy, które zapewnią osobom niepełnosprawnym dostęp na perony nr 2, 3, 4 i 5. Nowa nawierzchnia na peronach zwiększy komfort wsiadania do pociągów.

W ramach tej inwestycji na peronach zamontowane zostaną nowe ławki – dostosowane do historycznego charakteru stacji. Pasażerowie będą też mieli do dyspozycji nowy system dynamicznej informacji pasażerskiej z elektronicznymi tablicami informacyjnymi. Zwiększy się też poziom bezpieczeństwa podróżnych, a to za sprawą monitoringu peronów i przejścia podziemnego. Zamontowane też będzie nowe oświetlenie.

– Dużym przedsięwzięciem będzie remont wiaty nad peronami. Jej stalowa konstrukcja zostanie wypiaskowana i zabezpieczona powłoką antykorozyjną. Wymienione zostaną pokrycia z blachy i rynny. Przebudowa obejmie też tory i sieć trakcyjną. Wymieniona będzie sieć wodociągowa i kanalizacyjna – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Przetarg rozpoczął się 30 maja br. a sama inwestycja ma być zrealizowana do końca 2019 r.

Foto: plk-sa.pl

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button