- REKLAMA -
Aktualności

Będzie nowoczesne nagłośnienie na legnickim stadionie

Na legnickim stadionie im. Orła Białego nareszcie zostanie zamontowane nowoczesne nagłośnienie. Realizacją inwestycji zajmie się firma Net Service a jej koszt wyniesie ponad pół miliona złotych.

O ile stadion od dawna spełnia wymogi ekstraklasy, to nagłośnienie zamontowane na obiekcie od dawna pozostawia wiele do życzenia. Kibice od dawna postulowali do prezydenta, by coś w tym aspekcie zrobić. Miasto w końcu postanowiło wysupłać pieniądze na ten cel i kosztem ok. 538 tys. zł. sfinansuje zakup, dostawę i montaż zestawów głośnikowych, wzmacniaczy mocy, cyfrowych konsolet fonicznych, aktywnych monitorów odsłuchowych, mikrofonów bezprzewodowych, rejestratorów dźwięku i innych. Dzięki tej inwestycji jakość dźwięku ma być porównywalna z tą na największych stadionach w Polsce.

To nie jedyna inwestycja przeprowadzona na tym stadionie w roku 2018. W związku z awansem do ekstraklasy legnickiej Miedzi, która rozgrywa swoje mecze na tym obiekcie, konieczne było zmodernizowanie kabin komentatorskich, rozbudowanie systemu multimedialnego do zarządzania telebimem, zamontowanie dodatkowych kamer do stadionowego monitoringu czy też odnowienie szatni piłkarskich. Te nakłady przerznaczone przez miasto na rozbudowe stadionu sprawiły, że niedawno Legnica otrzymała prestiżowe wyróżnienie, podczas odbywającej się w Kielcach konferencji Bezpieczny Stadion, przyznanej przez Polski Związek Piłki Nożnej.

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button