- REKLAMA -
AktualnościInwestycje w Legnicy
Trendy

Basen “Bąbelek” zostanie przebudowany. Miasto zdobyło 7 mln zł dofinansowania

Lepiej ten rok nie mógł się zacząć. Władzom Legnicy udało się zdobyć 7 mln złotych dofinansowania na przebudowę krytego basenu Bąbelek przy ul. Mazowieckiej w Legnicy. Tą dobra wiadomością pochwalił się w mediach społecznościowych prezydent Krzakowski.

 

 

Przypomnijmy, że basen “Bąbelek” to pływalnia kryta funkcjonująca przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Legnicy. Na obiekt składają się: basen sportowy o wymiarach 25,16m x 12,56m i głębokości od 0,85m do 1,60m, basen rekreacyjny o głębokości od 0,60m do 0,90m z atrakcjami (masaże boczne, boczne z przeciwprądem, denne perełkowe, górne potokowe) oraz jacuzzi. Ponadto na terenie obiektu znajdują się też kabina turbomasażu, sauna oraz kawiarnia z widokiem na halę basenową.

Średnio, miesięcznie z usługi basenowej korzysta ponad 11 tys. klientów Oprócz dzieci i młodzieży szkolnej z basenu korzystają dorośli w zorganizowanych grupach, bądź indywidualnie. Kilkakrotnie w ciągu roku organizowane są zawody  w pływaniu dla dzieci i młodzieży, dla których prowadzona jest również rywalizacja w ramach mistrzostw Legnicy w pływaniu.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button