Aktualności

„Apetyt na Zdrowie”. Legnica gospodarzem konferencji popularnonaukowej

W ramach programu „Zdrowa Legnica” organizowana jest konferencja popularnonaukowa “Apetyt na Zdrowie”: Nowe Perspektywy dla Diety Dzieci i Młodzieży w Zaburzeniach Odżywiania. To już czwarta taka konferencja w Legnicy. Tym razem będziemy mówić o niezwykle ważnym zagadnieniu – zaburzeniach odżywiania dzieci i młodzieży.

Wydarzenie dedykowane jest rodzicom, pedagogom i wszystkim tym, dla których ważne są zdrowie i ochrona dzieci przed zagrożeniami. Temat dotyczy także kwestii psychologicznych, można się więc spodziewać wielu ciekawych wykładów i dyskusji o charakterze edukacyjnym i praktycznym. Wydarzenie odbędzie się 12 grudnia od godziny 17:00 w Hotelu Qubus (ul. Skarbowa 2).

Podczas konferencji eksperci podzielą się m. in. wiedzą na temat wpływu relacji rodzinnych na nawyki żywieniowe, charakterystyki i terapii zaburzeń odżywiania, pozytywnej komunikacji rodziców z dziećmi, diagnostyki i profilaktyki dietoterapeutycznej u dzieci oraz zdrowia psychicznego i fizycznego dzieci z otyłością. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zaproszenie do udziału w konferencji przyjęli znakomici eksperci, specjaliści, lekarze, profesjonaliści dysponujący bogatą wiedzą w zakresie tematyki żywienia i zdrowia, która poparta jest ich zawodowymi sukcesami i życiowym doświadczeniem.

Konferencję otworzy Katarzyna Błażejewska-Stuhr, niezwykle ceniona dietetyk i psychodietetyk, zdobywająca wiedzę na renomowanych uczelniach, takich jak Warszawski Uniwersytet Medyczny, Szkoła Główna Psychologii Społecznej oraz Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie, gdzie ukończyła podyplomowe studia z Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia. Znana jest również jako autorka i współautorka 13 książek o tematyce żywieniowej, w tym serii “Koktajle dla zdrowia i urody”, która została nominowana w prestiżowym konkursie Gourmand World Cookbook Awards. Katarzyna Błażejewska-Stuhr jest również autorką popularnych felietonów w magazynie “Zwierciadło”, gościnnie występuje w audycji “357 kęsków na śniadanie” w Radio 357. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci – Stasia i Tadzika oraz partnerką znanego aktora Maćka Stuhra.

Koordynatorem konferencji jest legniczanka, Urszula Biskup, dietetyk kliniczny i propagatorka zdrowego stylu życia, która podsumuje spotkanie wykładem “Wiem, że dobrze jem – dieta w zaburzeniach odżywiania dzieci w praktyce”. Nie zabraknie również dyskusji ze specjalistami: lekarką, dr n. med. Aliną Zbróg – specjalistką chorób dziecięcych i neonatologiem oraz z dietetyczką Pauliną Lewandowską – dyplomowanym dietetykiem i psychodietetykiem. Praktyczny warsztat prowadzenie rozmów z dziećmi poprowadzą specjalistki z dziedziny komunikacji: Karolina Szmuc, mentor i ekspert ds. rozwoju osobistego oraz Iwona Łazarewicz, ceniona pedagog, doradca zawodowy, trener i inicjatorka programów edukacyjnych.

Celem konferencji jest edukacja i podniesienie świadomości legniczan w sferze zaburzeń odżywiania dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie miasta www.legnica.eu oraz w mediach społecznościowych @MiastoLegnica.

Projekt realizowany jest w ramach kampanii „Zdrowa Legnica – Zdrowie w każdym wieku”, finansowanej przez KGHM Polska Miedź. Partnerem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Koło w Legnicy.

PROGRAM:
12 grudnia, Qubus Hotel

godz.17.00
„Jedzenie ma MOC” – dietetyk i psychodietetyk Katarzyna Błażejewska-Stuhr

godz. 17.35
Karuzela dyskusyjna: „Rozwój i przebieg zaburzeń odżywiania u dzieci i młodzieży. Wpływ środowiska, rodziny i relacji w niej panujących na rozwój zaburzeń odżywania”
– specjalista chorób dziecięcych i neonatolog dr n. med. Alina Zbróg,
– psychodietetyk Paulina Lewandowska
– dietetyk kliniczny i psychodietetyk Katarzyna Błażejewska – Stuhr

godz. 18.20
Przerwa kawowa

godz. 18.30
Praktyczny warsztat pozytywnej komunikacji: „Wszystko co mówisz zostanie zapamiętane” czyli rola odpowiedniej komunikacji rodzica z dzieckiem
– pedagog, doradca zawodowy, trener Iwona Łazarewicz
– mentor i coach biznesu, ekspert ds. rozwoju osobistego Karolina Szmuc

godz. 19.15
“Wiem, że dobrze jem” – dieta w zaburzeniach odżywiania dzieci w praktyce
– dietetyk kliniczny Urszula Biskup

PRELEGENCI:

Katarzyna Błażejewska-Stuhr – dietetyk i psychodietetyk
Katarzyna Błażejewska-Stuhr to ceniona dietetyk i psychodietetyk, zdobywająca wiedzę na renomowanych uczelniach, takich jak Warszawski Uniwersytet Medyczny, Szkoła Główna Psychologii Społecznej, oraz Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie, gdzie ukończyła podyplomowe studia z Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia. Jako wykładowczyni na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, Katarzyna edukuje przyszłych specjalistów w dziedzinie żywienia. Nie tylko dzieli się swoją wiedzą akademicką, lecz także prowadzi praktykę lekarską, pomagając pacjentom z różnymi problemami żywieniowymi. Znana również jako autorka i współautorka 13 książek o tematyce żywieniowej, w tym serii “Koktajle dla zdrowia i urody”, która została nominowana w prestiżowym konkursie Gourmand World Cookbook Awards. Katarzyna dedykuje swoją ekspertyzę również felietonom dla magazynu “Zwierciadło” oraz gościnnym wystąpieniom w audycji “357 kęsków na śniadanie” w Radio 357. Jest nie tylko specjalistką w dziedzinie żywienia dorosłych, ale również zaangażowana w zdrowe odżywianie dzieci, o czym świadczą jej publikacje, takie jak “Odżywianie dzieci mądre i zdrowe” czy “Gotujemy pełną parą”. Katarzyna jest współtwórczynią fundacji “Kobiety bez diety”, a prywatnie jest mamą dwójki dzieci – Stasia i Tadzika oraz partnerką Maćka Stuhra. Wyznaje zasadę, że jedzenie powinno być źródłem zdrowia i przyjemności, co aktywnie promuje na swoim blogu kachblazejewska.pl oraz na instagramowym profilu @kach_blazejewska_dietetyk. Jej zaangażowanie w zdrowy styl życia sprawia, że jest inspiracją dla wielu osób poszukujących równowagi między zdrowiem a przyjemnością jedzenia.

Paulina Lewandowska – dyplomowany dietetyk i psychodietetyk
Paulina Lewandowska to doświadczony dyplomowany dietetyk i psychodietetyk, specjalizujący się w pracy z osobami borykającymi się z jedzeniem emocjonalnym, zaburzonym obrazem ciała oraz problemami neofobii u dzieci i wybiorczością pokarmową u dorosłych. Jej profesjonalne podejście obejmuje nie tylko kwestie związane z dietą, ale również aspekty psychologiczne związane z jedzeniem. Prelegentka angażuje się w proces wspierania osób, które pragną zmienić swoje nawyki żywieniowe i pracować nad sylwetką w sposób racjonalny. Posiada także szczególne doświadczenie w pracy z rodzicami, pomagając im zrozumieć i radzić sobie z wyzwaniami związanymi z jedzeniem ich dzieci. Prywatnie jest mamą dwuletniej Laury, co umożliwia jej lepsze zrozumienie codziennych trudności rodziców. Jest założycielką strony mindfuldiet.pl, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, inspirując innych do zdrowego podejścia do jedzenia i życia. Jej praktyczne podejście do dietetyki i psychodietetyki sprawia, że jest cenionym ekspertem w dziedzinie zdrowego stylu życia.

Dr n. med. Alina Zbróg – specjalista chorób dziecięcych i neonatolog
Dr n. med. Alina Zbróg to ceniony specjalista chorób dziecięcych oraz neonatolog, posiadający ponad 20-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi na terenie Legnicy i okolic. Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu, swoją karierę rozpoczęła w Szpitalu Pediatrycznym w Legnicy, a następnie kontynuowała pracę na Oddziale Noworodkowym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. Od 2003 roku pełniła funkcję kierownika oddziału neonatologicznego w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Centrum Zdrowia Kobiet “Femina” w Lubinie. W latach 2012-2022 pracowała jako lekarz pediatra-neonatolog w Miedziowym Centrum Zdrowia w Legnicy. Aktualnie sprawuje funkcję pediatry – neonatologa w Ośrodku Zdrowia w Legnickim Polu.
W 2000 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej na temat “Analizy epidemiologiczno-klinicznej zakażeń HCV u dzieci leczonych krwią i preparatami krwiopochodnymi”. Jej praca doktorska została przeprowadzona na Akademii Medycznej we Wrocławiu pod kierownictwem prof. A. Gładysza. Trzy lata później zdobyła tytuł specjalisty w dziedzinie Neonatologii. W 2010 roku uzyskała certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego z zakresu badań ultrasonograficznych w pediatrii, ważny do 2025 roku. Dr Zbróg to także biegły sądowy z zakresu pediatrii i neonatologii, co świadczy o jej wszechstronnych kompetencjach i zaangażowaniu w dziedzinie medycyny dziecięcej. Obecna praca w Ośrodku Zdrowia w Legnickim Polu to kontynuacja dynamicznej i cenionej kariery zawodowej. Poza pracą, dr Zbróg aktywnie spędza wolne chwile, jeżdżąc na nartach, uprawiając snorkeling oraz wędrując po górach. Jest miłośniczką podróży, książek o tematyce społecznej i reportaży. Jej pasje i doświadczenie czynią ją wyjątkowym ekspertem dbającym o zdrowie i dobro pacjentów.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.doktor-zbrog.legnica.pl

Urszula Biskup – dietetyk kliniczny
Urszula Biskup to dyplomowany dietetyk kliniczny, obecnie w trakcie zdobywania dyplomu z psychodietetyki. Jej wieloletnie doświadczenie koncentruje się na pracy z młodzieżą, zwłaszcza tymi, którzy borykają się z zaburzeniami odżywiania, takimi jak otyłość i anoreksja. Jest również aktywną mamą dwójki dorastających dzieci, co dodatkowo wzbogaca jej zrozumienie wyzwań związanych z żywieniem w różnych etapach życia. Poza praktyką zawodową, Urszula pasjonuje się psychologią społeczną i zagadnieniami uzależnień. Jej ciekawość w tych obszarach znajduje odzwierciedlenie w codziennej pracy z pacjentami, gdzie nie tylko skupia się na aspektach fizycznych, ale również na psychologicznych aspektach związanych z jedzeniem.
W wolnych chwilach oddaje się lekturze literatury psychologicznej, a także uwielbia eksperymentować kulinarnie, co sprawia, że jej podejście do dietetyki jest kreatywne i pełne zrozumienia dla różnorodnych potrzeb pacjentów. Więcej cennych informacji i porad dietetycznych można znaleźć na profilu Facebook: Dietetyka Kliniczna Urszula Biskup. Zaangażowanie w zdrowy styl życia oraz holistyczne podejście do żywienia sprawiają, że jest doskonałym doradcą dla tych, którzy pragną poprawić swoje nawyki żywieniowe.

Karolina Szmuc – Certyfikowana Mentorka i Coach Biznesu, Ekspertka ds. Rozwoju Osobistego
Jako Certyfikowana Mentorka i Coach Biznesu oraz Life Coach, ta wyjątkowa profesjonalistka jest członkinią prestiżowego stowarzyszenia European Mentoring & Coaching Council. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w międzynarodowym biznesie, gdzie ludzie są kluczowym elementem sukcesu. Pracując z osobami dorosłymi na różnych poziomach doświadczenia zawodowego oraz z młodzieżą szkolną, łączy swoje umiejętności Mentorki i Coacha z praktycznym zrozumieniem dynamicznych realiów biznesowych. Jej misją jest wspieranie ludzi w procesie zmiany, pomoc w wyznaczaniu ścieżek rozwoju oraz wspomaganie w osiąganiu celów życiowych i zawodowych. Autorka innowacyjnych programów, takich jak „Moja droga POZA SCHEMATEM” dla dorosłych oraz „Moja przyszłość POZA SCHEMATEM” dla dzieci i młodzieży, dedykowanych wsparciu rozwoju osobistego. Przy swojej pracy współpracuje z renomowanymi instytucjami, takimi jak Fundacja Liderek Biznesu, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej.
Jako ekspertka ds. rozwoju osobistego, towarzyszy ludziom w poszukiwaniu i kreowaniu indywidualnej drogi zawodowej i życiowej. Jej zaangażowanie i profesjonalizm znajdują uznanie w szerokim spektrum społeczności biznesowej i edukacyjnej.

Iwona Łazarewicz – Pedagog, Doradca Zawodowy, Trener i Inicjatorka Programu Edukacyjnego
Iwona Łazarewicz to ceniona pedagog, doświadczony doradca zawodowy oraz utalentowany trener z certyfikatem TUS SST. Jej pasja do edukacji i pracy z ludźmi znalazła wyraz w roli inicjatorki programu Legnickiej Szkoły Rodziców i Wychowawców. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu warsztatów opartych na teorii systemowego podejścia do rodziny oraz fundamentach psychologii komunikacji interpersonalnej. Jej motto brzmi: “Wychowywać, to kochać i wymagać”, co odzwierciedla jej przekonanie o istotnym połączeniu miłości i odpowiedzialności w procesie wychowywania. Jako certyfikowany realizator Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, Iwona Łazarewicz zdobyła uznanie nie tylko jako specjalista ds. edukacji, ale także jako osoba oddana rozwojowi jednostki w kontekście rodziny i społeczeństwa. Jej warsztaty są nie tylko źródłem wiedzy, ale także inspiracją do tworzenia zdrowych relacji w rodzinie i skutecznych strategii wychowawczych.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button