AktualnościKGHM

Aktywne działania KGHM w Solidarnościowym Korpusie Wsparcia Seniorów

Paczki z pomocą, posiłki, środki ochronne – KGHM angażuje się w działania w ramach Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom. Pracownicy firmy, we współpracy z domami opieki społecznej i Caritasem, na bieżąco odpowiadają na potrzeby osób starszych z całego regionu. KGHM przeznaczył niemal 400 tysięcy złotych na wsparcie działań wolontariuszy.

KGHM wraz z regionalnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej, Caritasem i lokalnymi organizacjami, zaplanował działania zwiększające bezpieczeństwo i komfort seniorów na Dolnym Śląsku. Tylko w tym tygodniu wolontariusze KGHM pojawią się m.in. w Głogowie, Chojnowie i Chocianowie. Pracownicy firmy i lokalne organizacje wsparte przez KGHM przygotują i przekażą paczki z żywnością oraz będą dystrybuować ciepłe posiłki.

Pomoc w liczbach

Łączne zaangażowanie KGHM w ramach Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom wyniosło do tej pory ponad 380 tys. zł. Pomoc trafi do ponad 28 tys. osób starszych w regionie.

Przygotowaliśmy kompleksowy pakiet wsparcia dla osób starszych z Dolnego Śląska. Przeprowadziliśmy, w koordynacji z przedstawicielami rządu, samorządami i pracownikami opieki społecznej, szczegółowe analizy potrzeb, tak, by pomoc była naprawdę skuteczna. Korpus Wsparcia Seniorów to jedna z najważniejszych rządowych inicjatyw, działających w skali całego kraju. Pomaga wytrwać w izolacji najbardziej narażonym członkom naszych społeczności. Pokazuje w pełni odpowiedzialność za seniorów i jest sprawdzianem naszej międzypokoleniowej solidarności. Wspieramy ją z pełnym zaangażowaniem. Bardzo dziękuję wolontariuszom za udział w działaniach – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Wspieramy i działamy

Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. przekazuje ośrodkom pomocy w regionie środki m.in. na zakup produktów spożywczych. Te działania wspierają wolontariusze firmy, którzy czynnie biorą udział w przygotowaniach i dystrybucji poszczególnych darów. W listopadzie Fundacja KGHM wsparła pomocą cztery ośrodki Caritas: Archidiecezji Wrocławskiej, Diecezji Legnickiej, Diecezji Świdnickiej i Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. I tak m.in. do seniorów z Wrocławia i okolic w zeszłym tygodniu trafiło blisko 400 paczek żywnościowych.

W pakietach znajdują się najbardziej potrzebne produkty, głównie artykuły spożywcze o długim terminie ważności. To kluczowe, bo w czasie pandemii zakupy są utrudnione i wiążą się z narażeniem zdrowia.

W najbliższym czasie KGHM dostarczy do potrzebujących starszych osób blisko 27 tys. pakietów, zawierających środek dezynfekujący Nitrosept, maseczki oraz broszurę informacyjną dotyczącą prawidłowych zachowań w czasie pandemii. Pakiety z przyłbicami medycznymi i środkami dezynfekcji otrzymają opiekunowie seniorów.

Na poprawę zdrowia i nastroju

We współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi z Chojnowa, Lubina i Głogowa wolontariusze KGHM będą przygotowywać paczki dla seniorów. Upominek będzie zawierał nie tylko produkty z dawką witaminy C poprawiającą odporność i słodkościami, ale też kartki z życzeniami świątecznymi.

W ramach strony internetowej zdrowie.kghm.com spółka uruchomiła nowy dział dedykowany seniorom. Zainteresowane osoby znajdą tam porady i wskazówki, jak przetrwać pandemię w dobrej kondycji, a także wiele propozycji: krótkie filmy z instrukcjami, jak zadbać o zdrowie, formę i nawyki żywieniowe w izolacji oraz kursy, propozycje kulturalne czy zaangażowanie w wolontariat.

Zapraszamy do wolontariatu: lokalnego i cyfrowego

Jeśli chcesz wziąć udział w regionalnych akcjach wolontariackich, zgłoś się: wolontariat@kghm.comPodczas wizyt u osób starszych konieczne jest zachowanie zasad DDM – zachowuj dystans, pamiętaj o dezynfekcji i noś maseczkę ochronną.

Odwiedź stronę rządowej inicjatywy Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów wspierajseniora.pl i zgłoś się, jako wolontariusz. Możesz zostać również cyfrowym wolontariuszem.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button