- REKLAMA -
Aktualności

Akt oskarżenia przeciwko ciotce z narkotykami w torebce

Prokurator Rejonowy w Legnicy skierował do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko 21-letniej Klaudii U. posiadającej w torebce narkotyki, którymi zatruł się 14-miesięczny chłopczyk. Kobiecie grozi teraz kara co najmniej 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 28 stycznia 2018 roku.  Według ustaleń prokuratury oskarżona wraz z siostrą, czyli matką chłopczyka, przebywała w jednym z klubów w Legnicy, gdzie kupiła tabletkę extasy i jedną działkę metamfetaminy. Następnego dnia 14-miesięczny Jakub L. podczas zabawy torebką oskarżonej, znalazł i spożył znajdujące się w niej narkotyki.

W wyniku tego dziecko w stanie ciężkim zostało przewiezione do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy na Oddział Intensywnej Terapii Noworodków, Wcześniaków i Dzieci z objawami zatrucia substancjami psychoaktywnymi. Badanie toksykologiczne moczu dziecka wykazało w jego organizmie obecność amfetaminy i extasy.

Powołany w sprawie biegły lekarz z zakresu medycyny sądowej, będący jednocześnie ekspertem z zakresu toksykologii sądowej wydał opinię z której wynikało, że przyjęcie przez dziecko substancji psychoaktywnych nie tylko doprowadziło do ciężkiego zatrucia dziecka skutkującego wystąpieniem choroby realnie zagrażającej życiu ale dodatkowo naraziło go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Oskarżona Klaudia U. przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów. W toku przesłuchania przyznała, że spożywała w klubie duże ilości alkoholu a badanie krwi pobranej od Klaudii U. potwierdziło obecność w jej organizmie substancji psychoaktywnej należącej do dopalaczy.

Jak informuje Lidia Tkaczyszyn – rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy – Klaudii U. za przestępstwo spowodowania u dziecka ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3, a za posiadanie narkotyków grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 3.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button