- REKLAMA -
Aktualności

Adam Konieczny zastępcą komendanta głównego PSP

Nadbrygadier Adam Konieczny, dotychczasowy komendant wojewódzki PSP we Wrocławiu, został powołany na stanowisko zastępcy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Taką decyzję 26 lutego 2020 roku podjął minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, na wniosek komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej. Nadbrygadier Adam Konieczny komendantem wojewódzkim PSP we Wrocławiu był od 1 lutego 2016. roku. Wcześniej, bo w latach 2006-2016, pełnił funkcję komendanta miejskiego PSP w Legnicy.

Nadbrygadier Adam Konieczny, urodził się 14 sierpnia 1970 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. Tam też odbył studia podyplomowe w zakresie zarządzania w stanach zagrożeń. Służbę w Straży Pożarnej rozpoczął w 1994 r. jako dowódca sekcji w Komendzie Rejonowej PSP w Piotrkowie Trybunalskim. Na stopień generalski (nadbrygadier) awansowany został 24 lipca 2019 przez Prezydenta RP. Pochodzi z rodziny o bogatych strażackich tradycjach – strażakami byli też ojciec, dziadek i pradziadek.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 8

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button