Aktualności

6 marca rusza nabór do legnickich przedszkoli

W piątek (6 marca) o godz. 8.00 rusza elektroniczny nabór do legnickich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok 2020/2021. Proces naboru potrwa do 27 marca a wyniki mają być znane 17 kwietnia.

W celu przeprowadzenia rejestracji zgłoszenia dziecka będziemy musieli wypełnić formularz na stronie www.legnica.przedszkola.vnabor.pl w kolejnych pięciu krokach, wpisując informacje niezbędne do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym. Następnie trzeba będzie wydrukować wniosek i dostarczyć go do przedszkola wskazanego na pierwszym miejscu listy preferencji. Do wniosku musimy dołączyć dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów.

Podczas wypełnienia wniosku, będzie możliwość wybrania maksymalnie trzech placówek – w porządku od najbardziej do najmniej preferowanej. Sam proces rekrutacji podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym pod uwagę brane są kryteria ustawowe takie jak wielodzietność rodziny kandydata, jego niepełnosprawność, niepełnosprawność jednego lub obojga rodziców, a także rodzeństwa kandydata, samotne wychowywanie dziecka czy objęcie kandydata pieczą zastępczą.

W drugim etapie pojawiają się kolejne kryteria, za których spełnienie otrzymamy określoną ilość punktów. Najwyżej punktowane (32 pkt) jest wskazanie Legnicy jako miejsca zamieszkania w rocznym zeznaniu podatkowym od osób fizycznych przez oboje rodziców lub rodzica samotnie wychowującego dziecko. Z kolei 16 pkt. można otrzymać wtedy, gdy obydwoje rodzice są pracujący albo studiujący w trybie dziennym. Jeśli przedstawimy dokument potwierdzający, że nasze dziecko przeszło obowiązkowe szczepienia lub podlega długotrwałemu odroczeniu ich wykonania, otrzymamy 8 pkt.

Warto pamiętać, że jeśli nasze dziecko ma kontynuować pobyt w placówce przez kolejny rok szkolny, to w terminie od 28 lutego do 5 marca musimy w tym celu złożyć stosowną deklarację. Rejestracja elektroniczna obowiązuje jedynie te dzieci, które do przedszkola pójdą po raz pierwszy. Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą zapisać swoje dziecko osobiście w najbardziej preferowanym przedszkolu lub szkole podstawowej, w której funkcjonuje oddział przedszkolny.

Przypomnijmy, że w Legnicy działa 17 przedszkoli publicznych i oddziały przedszkolne w czterech szkołach podstawowych. Z obliczeń wynika, że opieką przedszkolną od września 2020 r. objętych powinno być nieco ponad 3,5 tysiąca dzieci urodzonych w latach 2014-2017. Więcej szczegółów dotyczących rekrutacji do przedszkoli, znajdziemy na stronie Urzędu Miasta.

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 4.9 / 5. Ilość głosów: 105

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button