AktualnościEdukacja

15 maja rusza rekrutacja do legnickich szkół ponadpodstawowych

Nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024 rozpocznie się 15 maja br. Kandydaci będą mogli składać wnioski do wybranych szkół do 19 czerwca br. do godz. 15.00.

W Legnicy nabór do szkół publicznych odbywa się od wielu lat poprzez system elektroniczny. Licea ogólnokształcące, technika i szkoły branżowe I stopnia przygotowały różnorodną ofertę edukacyjną dostosowaną do zainteresowań uczniów oraz potrzeb rynku pracy. Kandydat może wskazać we wniosku 3 szkoły, a w nich  dowolną liczbę klas.

Już teraz na stronie https://dolnoslaskie.edu.com.pl kandydaci oraz ich rodzice mogą dowiedzieć się, jakie kierunki kształcenia proponują w swojej ofercie legnickie szkoły na przyszły rok szkolny. Natomiast jutro 11 maja o godz. 14.00 będzie można obejrzeć film instruktażowy prezentujący sposób rejestracji w systemie rekrutacyjnym oraz kolejne etapy wypełniania wniosku. Link do filmu:https://www.youtube.com/watch?v=4dn5n8OJRVY.

Przed wskazaniem szkoły warto zapoznać się z regulaminami rekrutacyjnymi
i informacjami szczegółowymi. Należy zwrócić uwagę na to, jakie przedmioty będą punktowane przy rekrutacji do danej klasy – im lepsza ocena na świadectwie klasy ósmej, tym większa liczba punktów rekrutacyjnych. W opisie każdej klasy kandydat znajdzie również informację o zaplanowanych językach obcych oraz przedmiotach nauczanych w zakresie rozszerzonym.

Na rok szkolny 2023/2024 miasto zabezpieczyło łącznie 2253 miejsca w klasach pierwszych szkół ponadpodstawowych w Legnicy, w tym 1894 w szkołach publicznych i 359 w szkołach niepublicznych. Licea dysponują 949 miejscami, technika – 1006,  a szkoły branżowe I stopnia – 298. Przewiduje się, że w naborze weźmie udział około 1850 absolwentów szkół podstawowych, w tym około 540 spoza miasta.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Źródło:
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button